wtorek, 22 marca 2011

La Roche-Posay - Effaclar Duo - krem zwalczający niedoskonałości

PLUSY:
- działa!!! (oczywiście przy regularnym stosowaniu)
- łagodzi zmiany zapalne
- zapobiega powstawaniu nowych
- znacznie redukuje błyszczenie i wydzielanie sebum
- rozjaśnia skórę
- wygładza
- ma przyjemny zapach
- całkiem wydajny - wystarcza na ok. pół roku stosowania raz dziennie - rano, czasem 2 razy dziennie przy nasilonych zmianach
- nadaje się świetnie pod makijaż - dobrze się na nim trzyma
- leciutka konsystencja
- skóra się po nim nie świeci
- nie zawiera parabenów!!!
- bardzo dobry skład
- cena adekwatna do jakości
- higieniczny aplikator z wąskim ujściem
MINUSY:
- z tym usuwaniem zaskórników bywa różnie ;)
- trzeba poużywać co najmniej miesiąc-półtora, żeby zauważyć efekty (dla mnie to nie minus, ale wiele ludzi spodziewa się cudów po pierwszym użyciu)
- latem musi być używany filtr - kosmetyk zawiera kwasy - złuszcza warstwę rogową, co naraża skórę na negatywny wpływ słońca i możliwość przebarwień - w związku z tym lepiej używać go w okresie jesienno-zimowym
- troszkę piecze jeżeli skóra jest podrażniona - ale da się to przeżyć ;) oczywiście na bardzo podrażnioną skórę nie możemy go stosować!
OCENA OGÓLNA:
5
Gdyby jeszcze rzeczywiście działał trochę bardziej na zaskórniki byłaby szóstka! Bardzo lubię ten krem i nie rozstaję się z nim już od dwóch opakowań - kiedyś wpadłam na pomysł, żeby go zdradzić, jednak kilka nieudanych zakupów - i wróciłam do niego z podkulonym ogonem... Naprawdę bardzo dobry produkt - wart swojej ceny, która nie jest znowu aż tak wygórowana - podchodzi pod 40 złotych, ale często można go dostać w SuperPharm taniej w promocji :).
SKŁAD:
woda
gliceryna - składnik kompozycji zapachowych, środek kondycjonujący, odżywiający włosy, humektant - środek zatrzymujący wodę, higroskopijny, obniża lepkość, rozpuszczalnik, składnik kondycjonujący skórę
cykloheksasiloksan - silikon, środek kondycjonujący, a właściwie - poprawiający wygląd, włosów i skóry, emolient - tworzy na skórze powłoczkę - film, ochronno-kondycjonujący, rozpuszczalnik
uwodorniony poliizobuten - emolient, środek kondycjonujący skórę
niacynamid - witamina B3 to wodnorozpuszczalna witamina dobrze przenikająca przez warstwę rogową naskórka, która jest bardzo cennym składnikiem preparatów kosmetycznych dzięki następującym właściwościom: stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, które są głównym składnikiem lipidowej bariery ochronnej skóry, zmniejsza transpidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenia skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, który wspomaga ochronę skóry przed działaniem promieniowania UVB oraz przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu jest dobrym dodatkiem do kremów z filtrami UV i lekkich serów antyoksydacyjnych stosowanych pod filtry, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu kolejnych, działa przeciwzapalnie oraz skraca okres gojenia istniejących zmian zapalnych, działa przeciwtrądzikowo oraz zwęża ujścia gruczołów łojowych.
laurylosarkozynian izopropylowy - spoiwo, substancja kondycjonująca skórę, emolient - tworzy na skórze powłoczkę - film, ochronno-kondycjonujący
poliakrylodimetyluramid amonowy / taurynian poliakrylodimetylu amonowego - stabilizator emulsji, podwyższa lepkość (zagęszczenie) kosmetyku
krzemionka - absorbent (pochłania sebum), wypełniacz
polimery krzyżowe metakrylanu metylu - substancja filmotwórcza, zwiększa lepkość kosmetyku
wodorotlenek sodu - - substancja denaturująca (ścina białka - np. bakteryjne), regulator pH, substancja buforująca roztwór (stabilizacja pH), w tym kosmetyku jest niezbędna, aby wyrównać pH znacznie obniżone w związku z użyciem licznych substancji kwasowych, z osobna jest substancją drażniącą, tutaj - wyrównuje i zapobiega podrażnieniom związanym ze zbyt niskim pH
kwas salicylowy - oczyszcza gruczoły łojowe (tzw. oczyszczanie porów skóry) z zaskórników i zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków, przyspiesza proces gojenia ognisk zapalnych (np. zmiany trądzikowe) i podrażnień, reguluje odnowę komórkową skóry i działa złuszczająco na zgrubiałą warstwę rogową naskórka, dzięki efektowi złuszczania komórek naskórka zmniejsza posłoneczne i pozapalne przebarwienia (mechaniczne usuwaniu melanocytów z warstwy podstawnej naskórka), zwiększa skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych - skóra przygotowana kwasami lepiej absorbuje składniki aktywne w nich zawarte, zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe, wywołuje odczyny alergiczne u osób uczulonych na salicylany!!!
Nylon-12 - substancja zbrylająca, zmniejszająca przezroczystość, regulator lepkości
cynk PCA - - jego najważniejsza rola to hamowanie 5-alfa reduktazy - enzymu przekształcającego testosteron do DHT-dihydrotestosteronu, który stymuluje gruczoły łojowe do produkcji łoju. Cynk ogranicza więc nadprodukcje sebum i nieestetyczne świecenie się skóry. Połączenie jonów cynku z PCA (resztą kwasu pirolidonokarboksylowego) daje doskonały rezultat w postaci dobrej penetracji do naskórka. PCA wchodzi w skład NMF - naturalnego składnika nawilżającego.  ZnPCA w stężeniu 1% działa nie tylko ograniczająco na nadprodukcję sebum, ale również przeciwzapalnie.
kwas linolowy - należy do grupy niezbędnych kwasów tłuszczowych (EFA -Essential Fatty Acid) co oznacza, że jest on konieczny dla zachowania prawidłowej kondycji człowieka, lecz nie może być wytwarzany przez organizm. EFA należą do klasy kwasów tłuszczowych zwanych polinienasyconymi (PUFA). Są one konieczne do stymulowania funkcji skóry i wzrostu włosów.
Niedobór EFA powoduje, że zanika naturalna odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych (dermatozy), częściej pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia, przebarwienia, stany zapalne, łojotok, trądzik, wyprysk atopowy i łuszczyca. Skóra staje się sucha (wzrost TEWL) i mało elastyczna, co przyspiesza tworzenie się zmarszczek. Aktywność dermatologiczna i kosmetyczna EFA jest związana z możliwością wbudowywania ich w struktury cementu międzykomórkowego, co skutkuje tym, że skóra staje się bardziej elastyczna, poprawiają się jej funkcje barierowe przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego (zanieczyszczenia, UV), zmniejsza się TEWL i w efekcie poprawia nawilżenie naskórka oraz wzrasta produkcja czynników przeciwzapalnych. Kwas linolowy, jest jednym ze składników naturalnego tłuszczu ochronnego wydzielanego przez ludzką skórę i warunkuje prawidłowy rozwój i przyleganie korneocytów w przewodach gruczołów łojowych. Jego niedobór (znamienny u osób z trądzikiem) prowadzi do nieprawidłowej keratynizacji przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych oraz nadmiernego rogowacenia ujść mieszków. W efekcie ewakuacja łoju z gruczołów staje się coraz bardziej utrudniona, a ich przewody poszerzone. Powyższe procesy prowadzą do powstania mikrozaskórników i w dalszym etapie do zmian trądzikowych.
Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinamate - antyoksydant
glikol kaprylilowy - środek nawilżający, zmiękczający, zwilżający, modyfikator lepkości. Biologiczny stabilizator. Wykazuje działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Z tego powodu może znaleźć zastosowanie jako konserwant.
pirokton olaminy - środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy, działa w kosmetyku również jako konserwant
mirystynian mirystylu - składnik konsystencjotwórczy, emolient
cetylowy fosforan potasu - surfaktant, zmniejsza napięcie powierzchniowe, emulgator
stearynian glicerylu SE - emulgator
kompozycja zapachowa

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance
Jest to pierwszy kosmetyk z serii Effaclar, który wypróbowałam (miałam próbki Effaclaru K, ale nie zauważyłam różnicy) i chyba przy nim już zostanę, przynajmniej na jakiś czas, albo DO czasu, aż moje problemy ze skórą nie znikną w związku z wiekiem ( :( )... Polecam osobom, które mają już za sobą okres bardzo nasilonego trądziku (bo wtedy potrzeba silniejszych specyfików), ale nadal pojawiają się u nich niespodzianki, błyszczenie i tym podobne "przyjemności".

Bardzo dziękuję wszystkim obserwatorom mojego bloga - ani się obejrzałam, a stuknęła mi setka!
Dziękuję! :)
w tajemnicy mogę Wam zdradzić, że szykuję małego giveawaya, ale cicho-sza! musicie dać mi jeszcze troszkę czasu, bo przy nawale pracy jaki mam ostatnio, ledwo wystarcza mi czasu na bloga, a nad giveawayem też kilka chwil spędzić trzeba... nie traćcie jednak nadziei, bo myślę, że będzie warto poczekać na to co dla Was szykuję :)

13 komentarzy:

  1. ehhh musze w koncu wyprobowac cos tego typu, ale i tak jestem bladolica i nie chce aby mnie zupelnie rozjasnilo :P

    OdpowiedzUsuń
  2. ja używałam Effaclaru K a mam pytanie ty Effaclaru Duo używasz punktowo czy też na całą twarz??

    OdpowiedzUsuń
  3. @aberracja - na całą buzię :) no może omijam policzki z boku, bo tam mam suchą skórę i nic nie wyskakuje raczej :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Oo fajnie brzmi ten opis :) potrzebuję czegoś, co uspokoi moje świecenia na twarzy ;), jakieś wyskakujące krostki i inne paskudztwa :) Jestem bardzo zachęcona :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja osobiście bardzo lubie ten kremik, tylko niestety wysusza ale różnego rodzaju maseczki nawilżające mnie ratujs xD

    OdpowiedzUsuń
  6. moim numero uno jest Effaclar K, zdradziłam go raz i bardzo żałowałam, nigdy więcej!;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja używam Duo i K jednocześnie, o obu poprawiła mi się kondycja skóry, ale właśnie - zaskórniki, mimo, że zmniejszone, nadal są.

    OdpowiedzUsuń
  8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  9. Stosowałam to i faktycznie pomagało, mogę się podpisać pod recenzją .:):)

    OdpowiedzUsuń
  10. Ja go sobie u siebie ostatnio porównałam do Effaclar K. Zgadzam się z Twoją opinią, krem jest świetny. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pewnie do niego wrócę w przyszłą zimę, bo na tą jeszcze mam Bandi :)

      Usuń

Dziękuję za komentarz! Zapraszam ponownie! :)